Bezpieczeństwo przede wszystkim
Wskazówki dotyczące bezpiecznej obróbki produktów fischer
Bezpieczeństwo przede wszystkim

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Podany na opakowaniu udźwig (obciążenie) i zastosowania są jedynie wytycznymi. Stopień prawidłowości montażu, jakość materiału budowlanego, w którym odbywa się montaż, obróbka i warunki środowiskowe mogą mieć negatywny wpływ na udźwig i w konsekwencji prowadzić do powstania zagrożenia dla osób i mienia. W razie wątpliwości montaż należy zlecić specjaliście.

Rozmiar i obciążenie śrub

Udźwig (obciążenie) został określony przez fischer w optymalnych warunkach, takich jak prawidłowe wywiercenie i oczyszczenie otworu, prawidłowy montaż i najbardziej odpowiednie śruby w nienaruszonych i stabilnych materiałach budowlanych oraz w normalnych warunkach środowiskowych.

W przypadku kołków dostarczanych wraz ze śrubami, podany udźwig (obciążenie) obowiązuje dla dostarczonej kombinacji kołka i śruby.
Jeżeli kołki są dostarczone bez śrub, podany udźwig dotyczy zalecanych śrub o maksymalnej średnicy. Śruby o mniejszej średnicy oznaczają mniejsze obciążenia.

Materiały budowlane i obciążenia

Materiał budowlany, w którym osadzany jest kołek jest decyduje o obciążeniu, jakie kołek może utrzymać. Pokazane symbole materiałów budowlanych informują, do jakich materiałów budowlanych przeznaczony jest dany kołek. Podane obciążenie to maksymalne zalecane obciążenie w przypadku danego materiału budowlanego.

Jeśli widoczna jest kombinacja kilku różnych materiałów budowlanych, zaleca się przyjęcie obciążenia przewidzianego dla najsłabszego materiału.

Spękany beton

Niespękany beton

Pełne cegły

Cegły dziurawki

Bloczki silikatowe pełne

Pustaki silikatowe

Płyty gipsowo-kartonowe

Płyty gipsowe zbrojone włóknem

Płyty drewniane

Drewno

Izolacja

Punkty mocowań i obciążenia

Siła rozporowa

Podane na opakowaniu obciążenie dotyczy jednego punktu mocowania (pojedynczy kołek) i oznacza mniejszą wartość siły rozporowej i obciążenia poprzecznego.?

Przykład:
Siła rozporowa 15 Kg (150 N)
Obciążenie poprzeczne 25 kg (250 N)

–––––––––––––––––––––––––––

Obciążenie podane na opakowaniu 15 kg (150 N)
Siła rozporowa

Obciążenie poprzeczne

W przypadku stosowania grupy kołków (grupy 2, 4 itp.), udźwig produktów należy odczytywać inaczej. W przypadku wątpliwości zalecamy kontakt ze specjalistą. (patrz poniżej Opcje uzyskania pomocy).

Obciążenie poprzeczne

Mocowanie ruchomych obciążeń

Ruchome obciążenia stanowią szczególne wyzwanie dla produktów mocujących.
Przed zamocowaniem ruchomego obciążenia (np. huśtawki, hamaka itp.) 
prosimy o kontakt z naszym działem techniki zastosowań
 

Szczegółowe informacje

QR Code
Dostęp do wszystkich informacji na temat produktu dostępnych online otrzymają Państwo skanując kod QR znajdujący się na opakowaniu.
Retailer
Porady i pomocy chętnie udzielą Państwu profesjonalni sprzedawcy, u których zakupili Państwo produkt fischer.
Technical hotline
W razie pytań i problemów w każdej chwili mogą Państwo zadzwonić na infolinię techniczną fischer Technologia zastosowania.
FiXperience
FiXperience, bezpłatne oprogramowanie pomiarowe dla profesjonalistów oraz dokumenty takie jak aprobaty, katalogi, broszury i wiele innych przydatnych informacji są do pobrania w naszym obszarze serwisowym.
Apps
Aplikacje fischer Professional oraz wyszukiwarka kołków fischer dla majsterkowiczów są dostępne bezpłatnie w App Store oraz Google Play.
Social Media
Obszerną wiedzę na temat kołków, a także wiele porad i wskazówek audio-wizualnych można znaleźć na różnych kanałach mediów społecznościowych fischer.
sc10-cd-2